DomůRodinaJarní tipy na výlet: Kde si odpočinout s dětmi?

Jarní tipy na výlet: Kde si odpočinout s dětmi?

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Potenciál: nekonečný zdroj možností

Potenciál je koncept, který odráží neomezené možnosti rozvoje a...

Výrobce plastů: Klíč k inovativní výrobě plastových materiálů

Podnikání ve výrobě plastů je dnes základním pilířem moderního...

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají...
- Komerční sdělení -časopis

Nejen velikonoční prázdniny jsou časem, kdy můžete s dětmi objevovat nová místa a atrakce.

I když se počasí zatím neumí rozhodnout, zda nás zahřeje, nebo bude stále chladit, neznamená to, že byste se svou rodinou a dětmi neměli vyběhnout někam do přírody a objevovat krásy okolí.

Naše děti se nehýbou. Sedí ve škole, ale i po příchodu domů je jejich fyzická aktivita často minimální.

Trpí páteř, přicházejí o dobrodružství na čerstvém vzduchu a představivost. Fyzická pasivita se však negativně odráží i na myšlení.

Pestřejší program jim můžete vytvořit během aktuálních velikonočních prázdnin, ale iv jiných dnech, během prodloužených víkendů. Zde je několik tipů, jak se s jistotou ubráníte nudě, společně něco zažijete a objevíte nová krásná místa.

Ještě stále je v kurzu sníh
I když to už ve městech tak nevypadá a počasí se zde připravuje na příchod jara, v horách je stále zimní, sněhová nálada. Neužili jste si dostatek sněhu během zimních či jarních prázdnin? Ještě stále máte možnost.

Slovenské hotely v Tatrách, ale i lyžařská střediska v rakouských Alpách nabízejí pro své návštěvníky výhodné rodinné balíčky.

Nedaleko Bratislavy se nachází oblíbený Semmering. Ale vydat se můžete ještě dál, na ledovce, kde o přítomnosti sněhu vůbec nemusíte pochybovat. Zalyžujte si například na Stubaiském ledovci nebo ve středisku Wurzelalm, které se nachází tři hodiny cesty od Bratislavy a pyšní se nejrychlejší lanovkou na světě.

Cesta kolem světa
Oslavit Velikonoce neznamená jen zůstat doma a dělat to tak jako každý rok. Jen pár kilometrů od Bratislavy, v okouzlující Vídni, se každoročně pořádají velikonoční trhy. Vydejte se na prohlídku historických památek města. Přitom se zastavte na náměstí Freyung v centru, kde se konají velikonoční trhy. Jejich součástí je i tvorba velikonočních ozdob, do které se mohou zapojit nejmenší.

Ať už jste dva nebo máte doma neposedné děti, prázdninový program si můžete zpestřit návštěvou Budapešti a vykoupat se v historických lázních, navštívit exotické Tropicárium či seznámit se s maďarskými velikonočními tradicemi během festivalu na Budínském hradě.

Začínající jaro přeje i návštěvě Prahy. Pokud toužíte po romantice, doporučujeme Paříž, Toskánsko, Řím nebo Bavorsko, ze kterého pochází známá pohádková postavička – Pinnocchio.

Poznávejte slovenskou přírodu
Jaké by bylo Slovensko bez Tater? Vysoké či Nízké Tatry, obě tyto oblasti skrývají mnoho krásných zákoutí a mnohé z nich ještě Slováci stále neznají. Jednou z největších atrakcí posledního období je nový Chodník korunami stromů Bachledka v srdci druhově pestrých lesů Pieninského národního parku.

Nabízí výhled na přírodu Spišské Magury, vyplatí se však počkat na jasné počasí. Pokud toho chcete vidět z okolí víc a výška vám nedělá problém, určitě se projděte až na vrchol 32 metrů vysoké věže, díky které budete mít jak na dlani štíty Belianských Tater, unikátní scenérii Pienin i malebné Zamagurie.

Vykoupat a zároveň se ponořit do přírody můžete například iu Liptovské osady na místě zvaném Gothal, kde najdete vodní svět, wellness centrum či příjemné ubytování.

Nedaleko něj se nachází i Fun Aréna Donovaly, dětské městečko s dopravním hřištěm Donovalkovo, skanzen Vlkolínec, Tarzánie či Jeskyně mrtvých netopýrů.

Family park
Nedaleko slovensko-rakouských hranic v blízkosti městečka Rust vyrostla jedinečná destinace zábavy. Je jí největší zábavní park Rakouska určený celým rodinám. Na ploše 145 tisíc čtverečních metrů nabízí Familypark atrakce pro všechny věkové kategorie již 50 let.

Mezi návštěvníky se stále častěji objevují slovenské rodiny. Ty oceňují jednoduchou a rychlou dostupnost autem. Setkání se Sněhurkou, Janem a Mařenkou, Červenou čepičkou či dalšími postavami zarezonuje v každém, kdo vstoupí do pohádkového lesa.

Odvážní dokonce mohou vkročit i do zámku duchů. V parku jde fantazie s interaktivním vzděláváním ruku v ruce. Areál totiž v sobě ukrývá i selský dvůr. I ti nejmenší farmáři si mohou užít jízdu na traktoru a v mini zoo na vlastní oči vidět živá zvířátka.

Pro mnohé děti je to skutečný zážitek, protože ovce a kozy vidí vůbec poprvé. Součástí farmy je dráha s rodinným vláčkem a parní lokomotivou, vhodná i pro ty nejmenší návštěvníky. Chlapci a dívky toužící po pirátském dobrodružství se zase mohou ocitnout na vlnách Středozemního moře, uprostřed ostrova.

Největší zájem je o tři chlupaté medvědí piráty, kteří své zážitky zhudebnili a také o velení námořní flotile. Architektura s rostlinami a zvuky jen umocňuje přicházející letní atmosféru.

Letošní Velikonoce si můžete navíc zpestřit hledáním velikonočních vajíček v pohádkovém lese, se skutečným velikonočním zajícem a dalšími atrakcemi. Větší radost však budete mít z času, který spolu jako rodina přežijete.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek