DomůBydleníZařizujeme kuchyni a jídelnu

Zařizujeme kuchyni a jídelnu

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Potenciál: nekonečný zdroj možností

Potenciál je koncept, který odráží neomezené možnosti rozvoje a...

Výrobce plastů: Klíč k inovativní výrobě plastových materiálů

Podnikání ve výrobě plastů je dnes základním pilířem moderního...

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají...
- Komerční sdělení -časopis

V mnoha kulturách považovaly kuchyně za nejdůležitější část domu. Samotné přísloví říká: „Domů je tam, kde je srdce,“ a jelikož kuchyně je hlavním zdrojem ohně přinášejícího teplo, stává se srdcem našeho domova.

Na funkci kuchyně ovlivňuje směr, který může mít na ni silný vliv. Ve starověké Číně byly kuchyně otevřeny na jihovýchod, aby chytaly lehký větřík, který pomáhal zapalovat kamna. Když zjistíme, ve kterém směru leží naše kuchyně, můžeme použít tabulku „Vztahy pěti prvků“, která nám pomůže vytvořit rovnováhu.

Poloha kuchyně (materiály a spotřebiče)
Nejideálnější věcí by bylo, kdyby kuchyně byla umístěna co nejvíce vzdálena od hlavního vchodu a nachází se ať už na jižní nebo východní straně. Jih je ohnivým směrem, představujícím srdce domu, zatímco na východě dřevité energie oheň kuchyně podporují. Máme-li nakonec kuchyni na jižní straně znamená to, že bude přeplněno energií jang ohně. Na základě tabulky „Vztahy pěti prvků“ můžeme učinit pomocí živlu země a to začleněním kamenné podlahy nebo kameninových hrnců. Účinek dominantního ohně lze značně zmírnit přítomností prvku vody ve formě obrázku vody nebo modrých žaluzií či ubrusu. Rostliny se velmi nedoporučují, jelikož patří k prvku dřeva, který účinek ohně zesiluje.

Pokud při vstupu do domu vidíte právě kuchyni, mohou přijít značné zažívací zdravotní problémy, neustálé myšlenky na jídlo a podobné věci. Vhodné by bylo umístit nějaké umělecké dílo ve vstupní části nebo na stěně při vstupu do kuchyně. Podporuje to upoutat vaši pozornost, čímž zbrzdí váš příchod do kuchyně.

Blízkost ložnice a kuchyně také nejde dohromady. Ale pokud se tak stalo nebo nemáte jinou možnost, tak alespoň stěna, o kterou se opírá vaše postel, by neměla být stěnou sousedící se sporákem. Díky vlivu tolik ohnivé energie může dojít k srdečně-cévním problémům.

Nejhorší pozice podle Feng Šuej je severozápadní kout domu, kdy oheň ničí štěstí otce v rodině, způsobuje zdravotní problémy, tragédie. Pokud chceme potlačit velkou sílu tohoto živlu, měli bychom použít elektrickou plotnu namísto otevřeného ohně a tradiční symbol Feng Šuej – 6 trubkovou kovovou zvonkohru.

Nejvhodnější umístění sporáku je u východní nebo jižní stěny, protože právě tyto světové strany jsou ve vztahu se dřevem a ohněm a tedy vařením. Dřez, myčku, lednici a mrazák je nejlepší umístit do západní části kuchyně, kterému náleží kov, hlavní konstrukční materiál těchto zařízení.

A co vypovídají výšky skříňky ať už ve výšce pasu nebo rovině očí. Skříňky v rovině očí nad pracovní plochou jsou skličující, avšak otevřené poličky by byly lepší. Skříňky ve výšce pasu se považují za lepší. Často používané nástroje si nechávejte po ruce a do skříněk, které jsou vedle sporáku, si místo nádobí nebo potravin raději ukládejte pomůcky na vaření.

Tok qi v kuchyni
Jak všude v domě, tak iv kuchyni by měla mít tato energie svůj volný průběh, aby mohla cirkulovat. Třeba však dodržet pár věcí, které dopomohou k jejímu lepšímu průchodu po kuchyni. Pokud je váš případ to, že jsou dveře do kuchyně v přímé linii s vnějšími dveřmi a okny čímž dochází k rychlému odvádění qi přímo ven, tak byste měli tok qi zpomalit pomocí fyzických nebo psychických bariér. Nejjednodušší metoda je zavírání dveří. Při vytváření bariér vám mohou posloužit papírové rybičky, které se pohybují ve vánku, stínítka na lampy a barvy lze použít k vytvoření vizuálních a psychologických bariér. Například hladké zakulacené linie umožňují jemný pohyb qi po kuchyni. Bariéry mohou pomáhat, ale některé také škodit jako vysoká chladnička nebo skříň u dveří blokují přirozený tok čchi do místnosti.

Zbytečnosti v kuchyni
Vyjmenujeme si věci, co by absolutně neměly co dělat v kuchyni a tím nenarušily příjemnou atmosféru této místnosti. Mezi zbytečné a narušující věci, kterých bychom se měli zbavit jsou: hnijící ovoce a zelenina, staré balíčky a sklenice, neoznačené krabičky v mrazáku, nepoužívané nástroje, málo používané elektrické přístroje, přeplněné odpadkové koše, jednotlivé kusy nádobí, igelitové tašky, kousky provázku , špinavé prádlo, drobky, spadané listy rostlin, a nakonec věci, které „by se“ mohly sejít.

Pár rad na závěr
Ve Feng Šuej je vaření synonymem peněz. Jen si pomyslete, že vždy když něco vaříte, vnášíte do domácnosti nějaké drobné navíc.

Pár tipů pro vás:
Troubu a hořáky udržujte stále v čistotě, abyste podpořili tok peněz do Vaší domácnosti.
Za hořáky umístěte zrcadlo nebo jiný lesklý předmět, abyste tak zdvojnásobili jejich počet. Zdvojnásobíte hořáky, zdvojnásobíte své peníze.
Zajistěte, aby všechna zařízení v kuchyni, včetně hodin a časoměřičů fungovala.
Zajistěte aby nikde nekapala a netekla voda, protože spolu s ní by mohly odtékat i Vaše finanční a jiné prostředky.
Odpadky vyhazujte jen do koše a často je vynášejte. Nedopusťte, aby se Vám hromadily v bytě, protože s nimi se tam mohou hromadit i všechny druhy psychického odpadu.

Jídelna
Jídelna se stala pro Číňany centrem bohatství. Je důležitá jak pro rodinu, tak i přátele, kde se mohou sjíždět, mluvit a společně si vychutnávat jídlo. Barvy v kuchyni by měly být hlavně takové, aby podporovaly a zvyšovaly chuť k jídlu.

Ideální pro pravidelné využívání jídelny je použít kulatý nebo oválný stůl se čtyřmi, šesti nebo osmi židlemi. Pro lepší sezení a pocit bezpečí jsou vhodné stabilní a pevné židle.

Typy stolů:
Kulatý stůl – nutí hosty k rychlému odchodu, protože se kolem nich točí qi.
Čtvercový stůl – větší stabilita
Obdélníkový stůl – jsou problematické. Lidé na jejich koncích mohou přechovávat pocit, že se na ně zapomíná.
Osmihranný stůl – ideální stůl, hostům umožňuje komunikovat.
Pokud patříte k těm, co mají jen jednu židli u stolu, tak zbytečně čekáte na nějakou společnost. Je podstatné, abys měla návštěvě kde sednout. V případě, že žijete sami, tak každý den při večeři sedávejte na jiné židli aby byly všechny židle využívány. Stabilní židle s vysokými opěradly, nejlépe is opěrkami na ruce, symbolizují formace želvy, tygra a draka.

V jídelně by určitě neměly chybět dekorace, které zpestří místnost a pomáhají při dotváření celkové atmosféry. Nejlepší je použít obrazy ovoce, svěží a čisté přírody. Na stůl se doporučují dávat nízké svíčky než vysoké.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek