DomůBydleníJak zařídit koupelnu a čeho se zbavit?

Jak zařídit koupelnu a čeho se zbavit?

Date:

Nenechte si ujít

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají...

Přes inzeráty vás mohou obrat o peníze, stačí jim kód od operátora

Pro přihlášení do zóny stačí zadat pouze SMS kód,...

Akce zdarma pro dobrý začátek pro každého nového klienta

Platforma XTB, která nabízí možnost investovat do více než...
- Komerční sdělení -časopis

Velmi důležitou místností v domě je právě koupelna, neboť v ní dochází k různým proměnám. Primárním úkolem je, že zde voda očišťuje člověka od špíny a odstraňuje nečistoty a jejím sekundárním posláním je péče o peníze.

Energie qi by měla koupelnou proudit rychle, bez zastavení a bez možnosti stát se stagnující. Do koupelny se rozhodně hodí vlhkomilné typy rostlin sloužící k pohlcování páry z koupele nebo sprchy. K vyvážení prvku vody používejte v koupelně rostliny a barevné ručníky.

Poloha koupelny
By neměla být oproti vstupním dveřím, jinak se bohatství obyvatel i dobrá Chi, která vstoupí dveřmi spláchne.
By neměla být přímo nad vstupem, protože takové umístění předpovídá rodinné neštěstí.
By neměla být uprostřed domu, měla by mít alespoň jednu vnější stěnu.
By neměla být blízko kuchyně nebo nad ní. Koupelna nad kuchyní způsobí, že odpad teče kolem klíčové oblasti domu.
By neměla být vedle ložnice – do pokoje proniká silná vodní energie a zatěžuje spící; dbejte na to, aby čelo vaší postele neleželo u stěny se zabudovanými odpadními potrubími
Měla by mít okno – pokud to není realizovatelné, posílte prostor v koupelně jasným světlem, duhovým krystalem nebo spirálou DNA
Ideální strany pro koupelnu jsou východ a jihovýchod

Toalety
Při vstupu do koupelny není vhodné vidět toaletu. Měla by být umístěna tak, aby se ji nebylo vidět. Takový efekt dostanete pokud umístíte toalety za dveře nebo použijete zástěny. Dveře na toaletu by měly být vždy zavřené a sedák vždy zakrytý.

Zrcadla a skříňky
Koupelna rostliny dreamstime
Použitím zrcadel vytvoříte dojem většího prostoru. Obecně ve feng šuej platí, že umístění zrcadel oproti sobě není šťastným řešením, neboť vyvolávají obraz neustálého pohybu.

Barvy v koupelně
Celou atmosféru pro lepší odpočinek po vyčerpávajícím dni nám dopomohou právě i vhodné zvolené barvy. Modrá barva je uklidňující, spojovaná s vyrovnaností a rozjímáním. Terapeuti věří, že snižuje krevní tlak, podporuje vydechování a navozuje spánek. Zelená barva uklidňuje oči a tiší nervy. Ať už si vybereme jakoukoli barvu, tak vše nám dotváří příjemná hudba a do koupele si přidáme několik kapek aromatického oleje.

Zbytečnosti v koupelně
Vyjmenujeme si věci, co by absolutně neměly co dělat v koupelně a tím nenarušily příjemnou atmosféru této místnosti. Mezi zbytečné a narušující věci, kterých bychom se měli zbavit jsou: plné odpadkové koše, prázdné láhve a tuby od zubních past, zbytečné nádobky na mýdlo, nevyleštěná zrcadla, staré léky, nepoužité kosmetické vzorky, nikdy nepoužívané oleje do koupele a voňavky.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek