DomůRady a NávodyProč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Date:

Nenechte si ujít

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...

Přes inzeráty vás mohou obrat o peníze, stačí jim kód od operátora

Pro přihlášení do zóny stačí zadat pouze SMS kód,...

Akce zdarma pro dobrý začátek pro každého nového klienta

Platforma XTB, která nabízí možnost investovat do více než...

Čaputová může srazit Hegerovo zářijové sebevědomí

Prezidentka dnes poslala vládě i parlamentním stranám tři klíčové...
- Komerční sdělení -časopis

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají rukavice, protože se v nich cítíte nekomfortně, přijde vám, že v nich nemáte cit a práce se nedělá tak dobře, jako bez nich? Přijdou vám „rukavičkáři“ úzkostliví a berete je jako „třesořitky“? To neplatí v otázce rukavic na kolo. Tady je situace naprosto jiná. Proč je vlastně mít a jaké jsou jejich přednosti?

Šetřete kola nejen při jízdě na kole

Rukavice na kolo se starají o pohodlí a komfort našich rukou, které jsou při jízdě na kole v neustálém kontaktu s řídítky. Tím, že se ruce při jízdě opírají a ovládají kolo, je na ně neustále vyvíjen tlak, ale také jsou na ně přenášeny vibrace. Pokud si ale obléknete propracované rukavice na kolo, umí zmírnit otlačení i tlumit přenášející se vibrace.

Dalším důvodem, proč mít při jízdě na kole rukavice, je ochrana rukou. Pokud se stane, že spadnete, nejvíce jsou ohroženy ruce a rukavice je ochrání před odřeninami. Nemusíte ale „jen“ padat, chrání je i při nárazech hmyzu. Pokud jedete po cyklostezce solidní rychlostí, srážka s chroustem nebo jiným větším broukem a hmyzem poměrně bolí.

Vyberte si rukavice, které právě potřebujete

Kupříkladu na webových stránkách bikero.cz najdete krátké i dlouhé typy rukavic na kolo na zimu i na léto. Dlouhé rukavice přijdou vhod terénním jezdcům, kteří jsou více vystavení pádu a hrozí jim spíše, že přijdou do kontaktu s keři, stromy, jednoduše větveni, které by je mohly poškrábat. Důležitá je proto i ochrana v oblasti prstů. Můžete najít modely s vycpávkami i bez nich.

Dnes jsou rukavice vyrobeny tak, aby dobře větraly a ruce byly v suchu. Volit můžete ze značek SILVINI, ROECKL, WOOM, CASTELLI i ENDURA. Nechybí modely pánské, dámské i dětské. 

Podívejte se i na helmy, brýle a chrániče Endura a vše, pro vaše bezpečí i pohodlí můžete mít od jedné kvalitní značky. Více na Bikero.cz.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek