DomůRady a NávodyProč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Potenciál: nekonečný zdroj možností

Potenciál je koncept, který odráží neomezené možnosti rozvoje a...

Výrobce plastů: Klíč k inovativní výrobě plastových materiálů

Podnikání ve výrobě plastů je dnes základním pilířem moderního...

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...
- Komerční sdělení -časopis

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají rukavice, protože se v nich cítíte nekomfortně, přijde vám, že v nich nemáte cit a práce se nedělá tak dobře, jako bez nich? Přijdou vám „rukavičkáři“ úzkostliví a berete je jako „třesořitky“? To neplatí v otázce rukavic na kolo. Tady je situace naprosto jiná. Proč je vlastně mít a jaké jsou jejich přednosti?

Šetřete kola nejen při jízdě na kole

Rukavice na kolo se starají o pohodlí a komfort našich rukou, které jsou při jízdě na kole v neustálém kontaktu s řídítky. Tím, že se ruce při jízdě opírají a ovládají kolo, je na ně neustále vyvíjen tlak, ale také jsou na ně přenášeny vibrace. Pokud si ale obléknete propracované rukavice na kolo, umí zmírnit otlačení i tlumit přenášející se vibrace.

Dalším důvodem, proč mít při jízdě na kole rukavice, je ochrana rukou. Pokud se stane, že spadnete, nejvíce jsou ohroženy ruce a rukavice je ochrání před odřeninami. Nemusíte ale „jen“ padat, chrání je i při nárazech hmyzu. Pokud jedete po cyklostezce solidní rychlostí, srážka s chroustem nebo jiným větším broukem a hmyzem poměrně bolí.

Vyberte si rukavice, které právě potřebujete

Kupříkladu na webových stránkách bikero.cz najdete krátké i dlouhé typy rukavic na kolo na zimu i na léto. Dlouhé rukavice přijdou vhod terénním jezdcům, kteří jsou více vystavení pádu a hrozí jim spíše, že přijdou do kontaktu s keři, stromy, jednoduše větveni, které by je mohly poškrábat. Důležitá je proto i ochrana v oblasti prstů. Můžete najít modely s vycpávkami i bez nich.

Dnes jsou rukavice vyrobeny tak, aby dobře větraly a ruce byly v suchu. Volit můžete ze značek SILVINI, ROECKL, WOOM, CASTELLI i ENDURA. Nechybí modely pánské, dámské i dětské. 

Podívejte se i na helmy, brýle a chrániče Endura a vše, pro vaše bezpečí i pohodlí můžete mít od jedné kvalitní značky. Více na Bikero.cz.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek