DomůBydleníJak zařídit obývací pokoj?

Jak zařídit obývací pokoj?

Date:

Nenechte si ujít

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Potenciál: nekonečný zdroj možností

Potenciál je koncept, který odráží neomezené možnosti rozvoje a...

Výrobce plastů: Klíč k inovativní výrobě plastových materiálů

Podnikání ve výrobě plastů je dnes základním pilířem moderního...

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají...
- Komerční sdělení -časopis

Ústředním místem téměř každého bytu je obývací pokoj. Obývací pokoj používáme pro mnohé činnosti jako odpočinek, rodinnou místnost, kde se její členové setkají aby se zabavili, dívali televizor nebo poslouchali hudbu.

V obývacím pokoji, který je navíc vizitkou hostitele, tráví lidé značnou část dne. Správně zařízený obývací pokoj má plynulý tok čchi, vybízí k uvolnění a komunikaci. Disponuje energií všech 5 prvků, uspořádáním nábytku, výběrem barev a materiálů upravuje kosmické energie a podporuje členy rodiny.

Sezení
Sedací soupravy by měly být složeny z několika samostatných prvků. Střed místnosti má být vidět odevšad tam, kde sedíte. Sedací soupravu dokáže zpestřit stolek a dekorativně umístěné rostliny. Křesla a pohovky s vysokými opěradly na záda a ruce jsou ochranné a symbolizují formace želvy, draka a tygra.

Není vhodné aby osoba seděla zády k oknu nebo dveřím. Nicméně, máte hosta, který mluví více než by měl, můžete ho posadit zády ke dveřím, což způsobí utlumení jeho dominantnosti ve skupině. Vhodné je sedět zády ke zdi.

Uspořádání sezení
Toto uspořádání je vhodné pro harmonické rodiny nebo společenská setkání. Kruhové sezení se používá ve všech kulturách pro společná shromáždění.
Velmi dobré uspořádání, protože zaměřuje lidi na vše, co se děje, ale zároveň vpouští energii.
Poloha vašeho televizoru znamená konec společným rozhovorem a rodinné jednoty.
Zde vysílá stůl. jedovatý šíp do ložnice.

Krby
Je častým prvkem obývacího pokoje. Jeho správná poloha je velmi důležitá, protože představuje silnou energii ohně, která může podporovat, ale také spalovat. Oheň navíc v cyklu 5 prvků podporuje energii země a nesprávným umístěním nám může podporovat kosmické energie potíží a nemocí. Díky ohni, který vychází z krbu náš obývací pokoj vypadá příjemněji a dokáže k sobě přitáhnout rodinu a přátele. Nad krb je prospěšné umístit zrcadlo, aby symbolicky bránilo qi v úniku. Živit oheň v krbu a zvyšovat jeho energii mají schopnost rostliny umístěné po obou stranách krbu symbolizující energii dřeva.

Nábytek
Rozložení nábytku záleží na velikosti obývacího pokoje. Pokud je například malý obývací pokoj přecpaný těžkým a tmavým nábytkem, mohlo by dojít k blokování toku čchi. Pro velké obývací pokoje se doporučuje, aby byly opticky rozděleny nábytkem nebo rostlinami. Nábytek rozmisťujte tak, aby jeho hrany nemířily na pohovku, vyvolává to podvědomý stres a neklid.

Ostatní doplňky v obýváku
Dávejte si pozor aby se televizor nestal ohniskem místnosti. Hifi a jiné přehrávače umísťujte co nejdále od sezení, abyste se vyhnuli elektromagnetickému záření. Pro různé dekorace, ochranné symboly, obrazy a umělecká díla je obývací pokoj ideálním místem. I takové drobné věci umí ovlivňovat vaše podvědomí. Vystavujte si jen předměty, které na vás působí pozitivně, mají pro vás silný význam nebo dotváří vaši osobnost.

Fotografie v obýváku
Pocitu soudržnosti v rodině docílíte zavěšením společné rodinné fotografie ve vašem obývacím pokoji. Důležité je, aby se hlavně všichni na fotce usmívali, protože úsměv je projevem štěstí. I samotné uspořádání členů na fotografií umí ovlivnit energii ve vaší rodině.


Typy uspořádání:
Trojúhelníkové uspořádání – dbejte na to, aby živitel rodiny nebo otec byl na vrcholu trojúhelníku.
Čtvercové uspořádání – podobné obdélníkovému, vhodné zejména pro malé rodiny
Obdélníkové uspořádání – toto uspořádání naznačuje pravidelnost, vyváženost. Členové rodiny pózují tak, že mají hlavy v jedné linii.
Vlnité uspořádání – používá se u rodiny, kde převažují mužští členové rodiny. Otec nebo živitel rodiny by měl být uprostřed a ostatní hlavy lidí by neměly být seřazeny v jedné linii, ale vytvářet tvar vlnovky.

Zbytečnosti v obýváku
Vyjmenujeme si věci, co by absolutně neměly co dělat v obýváku a tím nenarušily příjemnou atmosféru této místnosti. Mezi zbytečné a narušující věci, kterých bychom se měli zbavit jsou: noviny a časopisy, plné popelníky, špinavé hrníčky, dětské hračky, spadané listy rostlin, nezaplacené účty a nevyřízená korespondence na římse krbu.


Tip redakce: Vylaďte interiér svého domu k dokonalosti.


Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek