DomůBydleníJak zařídit dětský pokoj?

Jak zařídit dětský pokoj?

Date:

Nenechte si ujít

Levné sedací soupravy mohou být kvalitní a hezké. Najdete je na Signal-nabytek.cz

Jestliže potřebujete novou sedací soupravu, abyste nahradili tu starou,...

Proč se vyplatí mít kvalitní rukavice na kolo?

Patříte k lidem, kteří při práci na zahradě neradi oblékají...

Přes inzeráty vás mohou obrat o peníze, stačí jim kód od operátora

Pro přihlášení do zóny stačí zadat pouze SMS kód,...

Akce zdarma pro dobrý začátek pro každého nového klienta

Platforma XTB, která nabízí možnost investovat do více než...
- Komerční sdělení -časopis

Hlavními úkoly dětského pokoje – je místem pro spánek a na hraní. Proto je třeba v místnosti podpořit aktivitu a tvořivost a v noci uvolňující spánek. Tam, kde pokoj obývá více dětí, by mělo mít každé dítě soukromý koutek uvnitř pokoje, který by považovalo za svůj vlastní.

Vhodná poloha pro dětský pokoj je na východní, jichovýchodní nebo západní straně od středu bytu. Ideální pokoj je ležící na východní straně, kde vládne mimořádně povzbuzující a aktivizující energie čchi. Západ se zapadajícím sluncem je vhodný pro hyperaktivní děti, které jsou neposedné, ale obvykle se doporučuje pro starší osoby.

Postel a její poloha
Třeba hlavně vybrat postel, která nebude zachytávat elektromagnetické záření jako například postel vyrobená ze dřeva. Dětem se nedoporučuje kupovat dvoupatrové postele, mohou totiž oslabit čchi jak dítěte nahoře, tak spící dolů. Dětské postele by měly mít čelní štít a neměly by být čelem obráceny k oknu nebo ke dveřím.

Doplňky
U postele je rozhodně vítán měkký kobereček, je-li podlaha tvrdá. K předcházení drobným zraněním je vhodné mít nábytek se zaoblenými rohy. Osobnost dítěte můžete prezentovat také pomocí výběru barev a použitím jejich odstínů – chladnější odstíny vyváží aktivní dítě a světlejší odstíny, aby stimulovaly introvertní nebo pasivnější děti. Modrá barva je ve skutku vhodná, protože působí uklidněně. Nad postel nevěšte žádné kinetické objekty. Do dětského pokoje se určitě nehodí instalace elektrických přístrojů v podobě televizoru, počítače nebo DVD či video přehrávače. Tyto věci děti izolují od rodiny a omezují jejich vztahy a komunikaci s okolím.

Děti instinktivně znají typ energie, která je podporuje, proto byste je měli do zařizování zapojit a nechat jim rozhodující slovo při výzdobě a výběru barev.

Co je správné
Do pokoje můžeme dát i rostliny v květináčích se zaoblenými listy, ale neměly by být umístěny poblíž postele. Apropo, kaktusy zde mají vstup zakázán.
volně stojící bodové světlo namiřte na zeď – osvětlení bude měkčí
před ostré hrany položte stojící rostliny, na rohy skříněk visící rostliny
odstraňte kabely zpod postele, a pokud už dítě má nakonec počítač v pokojíčku, tak jej umístěte co nejdál od postele aby se snížilo elektromagnetické záření
tok energie v noci ztlumte závěsy po celé šířce okna
vhodnější je sezení tváří do místnosti s výhledem na dveře i okno
postel umístěte dále od okna – energie pod oknem je příliš aktivní, což může narušit klidný spánek
vyvarujte se masivnímu nábytku, děti bude omezovat
zavírejte na noc dveře do pokoje

Zbytečnosti v dětském pokoji
Vyjmenujeme si věci, co by absolutně neměly co dělat v dětském pokoji a tím nenarušily příjemnou atmosféru této místnosti. Mezi zbytečné a narušující věci, kterých bychom se měli zbavit jsou: rozbijte a neopravitelné hračky, nepoužívané hračky, knihy, které nikdy nikdo nečte, malé šaty, vyschlé fixy, hry a stavebnice s chybějícími dětmi.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek